HAKKIMIZDA

1953 Yılında , HASAN VEZNELİ ilk KARO atelyesini kurmuş, ancak 60’ lı yılların esintisi ile, 1963 – yılında ALMANYA’ya gitmiş , daha yeni teknolojiler ve yeni makinalar getirmek üzere çalışmalar yapmıştır. Karo ve mozaik silme taşları yapımı ile ilgili bilgi toplamış ve 1972 yılında ilk KARO silme taşını yapmayı başarmıştır.

1973 – Yılında VEZNELİ AŞINDIRICI SANAYİİ faaliyete geçmiş ve Bakalit Bağlayıcılı Taşlama Taşları üretmeye başlamıştır.. Ardından Seramik Bağlayıcılı Taşlama Taşları ve diğer Taşlama Taşları türleri üretime alınmıştır.

1980 – ‘li yılların ortasından itibaren SERTMETALLER ve ELMASLI ALETLER üretimi başlamış ve MERMER,GRANİT ,BETON VE ÇİMSTONE için KESİCİLER, TARAMALAR, DELİCİLER ve PROFİLLER üretilmiştir . SERTMETAL UÇLAR, TOPRAK SANAYİİ KALIPLARI ve AHŞAP SANAYİİ FREZELERİNDE kullanılmıştır. Ayrıca bu yıllarda , ELEKTROKORUND, ELEKTROMULLİT ve ELEKTROMAGNESİA üretimleri de başarı ile sürdürülmüş ve SİLİSYUMKARBÜR üretimi ile ilgili pilot çalışmalar başarı ile tamamlanmıştır .İlerleyen zaman içerisinde BORLAMA İŞLEMLERİ ile YÜZEY SERTLEŞTİRME İŞLEMLERİ yapılmaya başlanmıştır. Ve bu işlemler hala devam etmektedir.

1954 Yılından beri, firmamız, kendini geliştirerek, ülkemize hizmet vermektedir.Ürünlerimize her geçen gün yenilerini ekleyerek, yeni teknolojileri, müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.